Nauka jazdy na nartach we włoskich Alpach

narty-w-alpachPierwsze kurorty we włoskich Alpach powstały ponad 50 lat temu. Od tego czasu przeszły liczne modernizacje i dziś zachęcają turystów z Europy i całej reszty świata do częstych odwiedzin. Gdy choć raz ktoś wybierz się na zimowy wypoczynek we włoskie Alpy, będzie wracał tam co rok. Dlaczego narty w Alpach cieszą się taką popularnością? Na jakie atrakcje liczyć możemy po przyjeździe? Czy kurorty takie jak Val di Sole są odpowiednio przygotowane?

Wszechstronnie przygotowani na turystów

Z dojazdem do wybranej miejscowości we włoskich górach nie będziesz miał/a najmniejszego problemu. Obojętnie, czy wybierzesz samodzielną podróż z Polski własnym autem, czy autokarem, czy też może dolecisz samolotem, na miejsce dostaniesz się szybko i bez zbędnego błądzenia. Val di Sole to jeden z najpopularniejszych kurortów, które warto mieć na własnej mapie.

Do kurortów prowadzą liczne drogi szybkiego ruchu, a co najważniejsze po drodze nie będziesz narzekał na niedostatek drogowskazów.

Z biurem podróży…

Jeśli nie chcesz sam podejmować się organizacji wycieczki, to nic straconego. Włoskie Alpy to jeden z najbardziej popularnych kierunków, których na organizacje wycieczek decydują się biura turystyczne. Łatwy dojazd, ogromne zaplecze turystyczne, liczne atrakcje dodatkowe oraz stosunkowo niskie ceny, zachęcają podróżnych do wybierania właśnie tego kierunku. Do kurortu w Val di Sole także dojedziemy autokarem, nie martwiąc się o własny samochód.

Sport

Sport a zwłaszcza narciarstwo we Włoszech to klasyka. Przez dostęp do najlepszych stoków kurorty włoskie zyskują ogromną sławę. Narty stają się niemalże tradycją. Jazda na nartach w Val di Sole na pewno sprawi każdemu wiele przyjemności. Szkółki narciarskie przygotowane są na każdego turystę. Dzieci, dorośli  – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Tradycja i nowoczesność

Po wjeździe na stok Twoim oczom ukażą się nie tylko zapierające dech w piersiach naturalne krajobrazy, ale również pięknie wtopione w nie nowoczesne budynki, które razem tworzą niesamowity pejzaż.

Oprócz zjazdów narciarskich będziesz mógł/mogła skosztować tutaj tradycyjnej włoskiej kuchni, a także wielu zabiegów relaksujących.

Wyjazd na narty do Włoch nie jest przeznaczony jedynie dla doświadczonych narciarzy. Jeśli na nartach nie czujesz się pewnie, swoje propozycje nauki jazdy na nartach otworzy przed Tobą szkółka narciarska. Doświadczona kadra i wieloletnie tradycje, sprawią, że na nartach poczujesz się jak ryba w wodzie”.