Ortopeda Wrocław – kiedy zgłosić się na konsultację

zdjęcie od ortopedyWiększości pacjentów ortopeda kojarzy się z lekarzem, zajmującym się przede wszystkim złamaniami i rehabilitacją po poważnych urazach czy wypadkach. Jednak nie są to wszystkie przypadki, jakimi zawodowo zajmuje się ortopeda Wrocław korzysta z jego opieki także przy leczeniu wad postawy u dzieci czy w ramach operacyjnego leczenia niektórych urazów np. z przemieszczeniem kości.

Ortopeda – traumatolog

Bardzo często pacjenci decydują się na wizytę u ortopedy dopiero po wypadku, złamaniach otwartych czy innych urazach, które wymagają przeprowadzenia specjalistycznej rehabilitacji, jaką zleci ortopeda Wrocław korzysta z pomocy ortopedów także w przypadku niektórych chorób u dzieci. Osoby dorosłe powinny się udać do ortopedy, gdy doznały urazów w czasie uprawiania sportu, w tym w szczególności po zwichnięciach, złamaniach czy skręceniach. W tym przypadku uraz może obejmować zarówno samą kość, może również dotyczyć więzadeł czy stawów. Z punktu widzenia lekarza nie ma znaczenia, czy uraz został zdiagnozowany u osoby regularnie uprawiającej sport, czy u amatora, który doznał urazu na pierwszym treningu.

Pretekstem do odwiedzenia gabinetu ortopedy może być również nowotwór kości, pojawienie się haluksów czy płaskostopia poprzecznego, a w przypadku seniorów – także zdiagnozowana osteoporoza. Po więcej informacji kliknij tutaj.