Co robić, by zęby wyglądały pięknie i zdrowo?

zabieg-wybielania-zebowAby zęby wyglądały pięknie i zdrowo trzeba o nie dbać od najmłodszych lat. Jeśli jednak zaniedbaliśmy tę sprawę w przeszłości nic straconego!

W nowoczesnych gabinetach stomatologii estetycznej oferowanych jest co najmniej kilka skutecznych metod pozwalających na przywróceniu bieli zębom. Wpierw należy jednak usunąć wszelkie ubytki. Zęby zanim zostaną poddane zabiegowi wybielania, muszą być wyleczone.

Jak wyszukać dobry gabinet?

Pierwszym etapem tego procesu jest więc wizyta w gabinecie stomatologicznym. Ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu nie powinno być problemu. W niemal każdym mieście Polski znajdziemy gabinety specjalizujące się w wybielaniu zębów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na przykład wybielanie zębów i pojawi się nam masa ofert najlepszych specjalistów. Przy pierwszej wizycie dentysta powinien więc uzupełnić ubytki i zabrać się za piaskowanie zębów.

Jak znaleźć dobrego dentystę w Krakowie?

Wyszukanie profesjonalnego stomatologa na krakowskim rynku jest o wiele trudniejsze, aniżeli ma to miejsce w małych miejscowościach. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ opinii zaczerpnąć możemy wśród znajomych, przyjaciół czy rodziny, a także na portalach społecznościowych i forach dyskusyjnych. Tutaj mamy szerokie możliwości bowiem ściśle możemy określić to, czego szukamy i gdzie. Innym ważnym aspektem jaki należy wziąć pod uwagę jest doświadczenie. W profesjonalnych gabinetach dentystycznych zabieg wybielania zębów powinien być w 100% bezpieczny i bezbolesny. Przykład dobrych praktyk oraz najskuteczniejszych metod rozjaśniania zębów znajduje się m.in. na https://beauty-dent.pl/oferta/wybielanie-zebow-krakow/ Doświadczeni stomatolodzy dbają o przyjemną atmosferę na każdym etapie leczenia oraz zapewniają długotrwały efekt śnieżnobiałych i pięknych zębów.

Metody stosowane w zabiegu wybielania zębów

Wśród metod wybielania wymienimy między innymi metodę nakładową. Stomatolog wykonuje specjalną szynę dopasowującą się do kształtu zębów pacjenta. W środku szyny umieszcza się środek wybielający. Szynę stosuje się zwykle przez dwa tygodnie, zakłada się ją na noc.

Drugą popularną metodą wybielania zębów jest metoda naświetlania lampą Beyond Polus. Zabieg ten jest bardzo efektywny i odbywa się w trakcie jednej wizyty. Polega na trzykrotnym wprowadzeniu preparatu wybielającego, który pod wpływem zwiększonej dawki energii lampy w zaledwie ok. 2 godziny zmienia koloryt zęba o kilka odcieni. Należy tutaj wspomnieć, że u każdej z osób zabieg ten może ukazywać inne efekty. Wszystko zależy od naturalnego kolorytu zęba.

A co po zabiegu?

Po każdym zabiegu wybielania zębów następuje tzw. biała dieta, w której należy unikać spożywania kawy, herbaty alkoholu, wina, barwionych napojów gazowanych, palenia tytoni. O całym procesie oraz profilaktyce powinien poinformować dentysta, który doradzi jak postępować i jakie stosować preparaty do higieny zębów i jamy ustnej.

Czy warto?

Jest to kwestia indywidualna i każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zdecydować się na wybielanie zębów. Kto jednak obecnie nie zwraca uwagi na wygląd zębów? Piękny i zdrowy uśmiech ma ogromne znaczenie w relacjach biznesowych oraz kontaktach międzyludzkich. Zatem chyba warto!

Piękny, zdrowy i śnieżnobiały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Warto zatem dbać o zęby od najmłodszych lat, jeśli zauważymy najmniejsze defekty lub zmianę ich koloru warto zasięgnąć specjalistycznej porady u stomatologa.