Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Gabinet stomatologiczny wywołuje u niektórych strach wręcz paraliżujący, najczęściej wynikający ze złych doświadczeń wyniesionych z okresu dzieciństwa. Wizyta u dentysty powinna przebiegać w miłej i sympatycznej atmosferze tak by nie przestraszyć pacjenta, który pierwszy raz wybrał się do gabinetu stomatologicznego. Co zrobić, żeby dziecko nie bało się dentysty?

MALUCHY TEŻ MOGĄ CHODZIĆ DO DENTYSTY

Na pierwsza wizytę naprawdę nigdy nie jest zbyt wcześnie. Już po pojawieniu się mlecznych zębów, warto zabrać dziecko do stomatologa, uczy się ono wtedy, że gabinet stomatologiczny nie jest niebezpieczny, a samemu dentyście można zaufać. Wczesna wizyta u specjalisty daje również możliwość wykrycia wady zgryzu już w początkowej fazie jej powstawania. Istnieje wówczas większe prawdopodobieństwo całkowitego jej wyleczenia.

ZAPOBIEGANIE

Niezbędne jest odwiedzenie dentysty przed powstaniem problemów z zębami czy próchnicy. Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne – przynajmniej raz na sześć miesięcy w celu sprawdzenia stanu uzębienia i zorientowaniu się o potencjalnych problemach. W ten sposób nie tylko można zapobiec powstaniu ubytków, ale także przyzwyczaić dziecko do regularnych wizyt u stomatologa.

MIŁY LEKARZ

Wybór właściwego dentysty dla dziecka jest bardzo ważny. Niekoniecznie musi on być stomatologiem rodziców malucha, miłego dentystę dla dzieci znajdziecie np. IdealMed (aby znaleźć się na stronie profesjonalnego gabinetu z Lublina gdzie znajdziecie dentystę dla dzieci kliknij tutaj). Przy leczeniu zębów u dzieci ważne są przede wszystkim zdolności komunikacyjne oraz pedagogiczne. Dentysta musi mieć dobry kontakt z dzieckiem, opowiadać historie czy nawet je rozśmieszać, wówczas wizyty dla dzieci będą się mile kojarzyły a i rodzicom odpadnie spora dawka stresu, związana z prowadzeniem dziecka do stomatologa.