Siłownie na powietrzu – w czym są lepsze od krytych?

Tradycyjna siłownia już na stałe zagościła w naszej świadomości. Ćwiczenia wykonywane na niej stały się jednym z ważnych elementów zdrowego stylu życia i dbania o swoje ciało. Z siłowni w równej mierze korzystają mężczyźni i kobiety w różnym wieku. Natomiast nowością okazują się siłownie pod gołym niebem. Pojawiły się zaledwie kilka lat temu na nowo budowanych osiedlach. W czym, i czy w ogóle, są lepsze od krytych siłowni?

Na pierwszy rzut oka

Wydawać by się mogło, że siłownie pod chmurką nie mogą być wyposażone równie dobrze, co tradycyjne. Przede wszystkim brak w nich prądu. To jednak nie stanowi problemu. Choć bieżni tu nie zobaczycie, to orbitrek już tak. Poza tym znajdują się tu wszystkie urządzenia, które są konieczne do efektywnego spalania masy tłuszczowej i budowania silnych, sprężystych mięśni. Wymodelujecie mięśnie całego ciała: nóg, bioder, grzbietu, ramion i barków.

Jeśli więc chodzi o wyposażenie, to siłownia na powietrzu w niczym nie jest gorsza od tej znajdującej się w pomieszczeniach.

Zalety ruchu na świeżym powietrzu

Same ćwiczenia, jeśli odpowiednio przyłożysz się do nich, dają doskonałe efekty w postaci nowej rzeźby ciała. Ale nie zapewnią Ci takiej wentylacji płuc i poprawy krążenia jak te wykonywane na świeżym powietrzu. A ponieważ krew krąży szybciej i jest lepiej natlenowana, wszystkie komórki ciała także są dotlenione, a ich metabolizm przyspiesza. To czyni ćwiczenia jeszcze bardziej efektywnymi.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają ogólną wydolność organizmu i przyczyniają się do zwiększenia jego odporności. Także, a może przede wszystkim, zimą jest to szczególnie wskazane. Nie bój się zmarznąć i odwiedzaj siłownię “pod chmurką” także w okresie zimowym. Intensywne ćwiczenia szybko Cię rozgrzeją i nie będziesz czuł chłodu.

Producenci różnych rozwiązań

W zależności od producentów, siłownie zewnętrzne przeznaczona dla wszystkich użytkowników oferują rożne rozwiązania. Decydując się na ofertę siłowni zewnętrznych Stameco dostajemy gwarancję przede wszystkim bezpiecznych urządzeń, dostosowanych do potrzeb użytkowników oraz przedstawionego planu w bardzo atrakcyjnych cenach. Liczne realizacje są najlepszym dowodem tego, że Stameco jest jednym z liderów produkcji siłowni plenerowych w Polsce. Doświadczenie, zaangażowanie w każdy projekt, innowacje wdrażane w proces produkcyjny, własna hala produkcyjna to niektóre atuty firmy.

Inne zalety siłowni zewnętrznych

Pozostały jeszcze do omówienia dwie istotne kwestie dotyczące zalet ćwiczenia na siłowni na powietrzu. Pierwszą z nich jest sprawa przepełnienia siłowni krytych. Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym przeżywają one istny szturm chętnych na ćwiczenia. Konsekwencją tego jest tłok, gwar i długie kolejki do urządzeń. A to nie są komfortowe warunki, w których można efektywnie ćwiczyć – prawie zawsze będzie Ci towarzyszył pośpiech. Natomiast tego problemu nie ma na siłowni na powietrzu. One jeszcze nie cieszą się zbyt dużą popularnością, a więc stoją puste, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja, jest zimno i wietrznie. To wielka zaleta, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią i odczuwasz skrępowanie gdy ktoś patrzy jak ćwiczysz.

Jeśli nadal masz wątpliwości związane z wykonywaniem ćwiczeń na powietrzu, zapewne kwestia braku opłat za siłownię pod gołym niebem rozwieje je do końca. Są one, podobnie jak parki i place zabaw dla dzieci – całkowicie darmowe. Nie musisz już płacić za czekanie w kolejce do urządzeń.

Siłownia na powietrzu to, w porównaniu do zwykłej siłowni, same zalety. Jeśli więc taka została zainstalowana na Twoim osiedlu – możesz uważać się za szczęściarza. Jeśli nie – wykorzystaj okazję do urządzenia sobie joggingu i pobiegnij na siłownię znajdującą się po sąsiedzku.